Jak samochód elektryczny Tesli zmienia przyszłość przemysłu motoryzacyjnego

Jeśli jesteś stałym czytelnikiem naszego bloga, wiedziałbyś, że od dłuższego czasu mówimy o samochodach elektrycznych.

Koncepcja samochodu elektrycznego istniała od lat i każdy mówił o możliwości jazdy samochodem elektrycznym. Ale kiedy Elon Musk po raz pierwszy ogłosił stworzenie samochodu elektrycznego, stało się to newsem na skalę światową.

A dziś przyszłość motoryzacji wygląda zupełnie inaczej. O Tesli mówi teraz wiele osób, a firma rozwija się skokowo.

Czym jest Tesla?

Tesla to amerykańska firma, która produkuje pojazdy od 2003 roku. Firma zawsze skupiała się na tworzeniu czystych i ekologicznych pojazdów.

Tesla nie jest byle jakim producentem samochodów, jest to producent pojazdów elektrycznych, tylko i wyłącznie. Firma produkuje luksusowe samochody, które są również używane jako taksówki.

W 2015 roku firma wyprodukowała 10 000 samochodów. W 2016 roku produkcja firmy wyniosła 15 000, a w tym roku firma planuje wyprodukować 35 000 pojazdów elektrycznych.

W pewnym sensie Tesla jest jak Apple dla samochodów, co oznacza, że projekty samochodów firmy są unikalne, eleganckie i luksusowe.

Model S jest obecnie najdroższym i najbardziej wyrafinowanym samochodem na rynku.

Inne modele to Model X, Model 3, Roadster i nowy Cybertruck. Wszystkie te samochody są bardzo zaawansowane i wyposażone w najnowocześniejsze technologie.

Jest to luksusowy pojazd elektryczny, który może przejechać 200 mil na jednym ładowaniu. Model S i Model X mogą przejechać ponad 300 mil na jednym ładowaniu, a na pełnym ładowaniu mogą przejechać 500 mil.

Pojazdy te są napędzane silnikami elektrycznymi i firma twierdzi, że przyspieszenie samochodu jest prawie takie samo jak konwencjonalnego samochodu zasilanego gazem.

Firma produkuje również całkowicie elektryczny pickup, Cybertruck. Pojazd ten może przewieźć do 14 pasażerów i może udać się na wycieczkę drogową o długości 300 mil.

Cybertruck można naładować w mniej niż pół godziny, co czyni go idealnym pojazdem na weekendową wycieczkę.

Istnieją pewne zalety, które oferuje pojazd elektryczny.

Najbardziej oczywistą zaletą jest to, że nie musisz się martwić o benzynę lub olej napędowy. Nie musisz napełniać swojego samochodu paliwem i nie musisz płacić wysokich podatków za gaz.

Nie musisz się również martwić o znalezienie miejsca parkingowego lub zaparkowanie samochodu, ponieważ pojazd może być ładowany w każdym garażu.

Kolejną ważną zaletą jest to, że nie musisz się martwić, że zabraknie Ci prądu.

Nie ma silnika i dlatego nie musisz się martwić o wymianę części.

Możesz również uczynić swój pojazd bardziej ekologicznym, co oznacza, że nie będziesz musiał kupować benzyny, co pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze.

Jednak istnieją również pewne wady.

Jedną z głównych wad jest to, że samochód elektryczny jest dość ciężki