Jak usunąć lampę Skoda Octavia 2

Omówiliśmy już różne rodzaje świateł samochodowych, a także jego konserwację. Dziś porozmawiamy o tym, jak usunąć lampę skoda octavia 2.

Lampa skoda octavia 2 ma cztery żarówki. Są to reflektory, światła tylne, światła tylne oraz kierunkowskazy. Kierunkowskazy to te, które informują o pracy pojazdu. Lampy mają metalową obudowę, która jest powodem, że nie można ich zdjąć, chyba że są uszkodzone.

Lampa skoda octavia 2 może być usunięta poprzez przecięcie przewodów i wyjęcie żarówek z obudowy. Istnieją dwie metody jej usunięcia. Pierwsza metoda to użycie piły do metalu, a druga metoda to użycie ciepła.

Użycie piły ręcznej:

Po pierwsze, musisz dowiedzieć się, gdzie znajduje się wiązka przewodów. Następnie należy przeciąć wiązkę przewodów za pomocą piły ręcznej. Jest to bardzo trudne zadanie. Przewód jest ukryty pod plastikową osłoną, co utrudnia jego przecięcie.

Teraz trzeba wyjąć żarówki z lampy skoda octavia 2. Po tym, trzeba podłączyć żarówki do akumulatora pojazdu i wymienić pokrywę. Teraz jesteś już gotowy.

Korzystanie z ciepła:

Jeśli nie jesteś dobry w cięciu przewodów to możesz użyć ciepła. Trzeba znaleźć lokalizację lampy skoda octavia 2, a następnie trzeba odłączyć żarówkę. Po tym, trzeba wziąć metalowy pręt i podgrzać żarówkę, aby stopić plastikową osłonę. Następnie trzeba przytrzymać pokrywę pęsetą i wyciągnąć ją. Trzeba umieścić pokrywę w koszu na śmieci i oczyścić miejsce alkoholem.

Wnioski:

Jeśli nie czujesz się komfortowo z pierwszą metodą, a następnie spróbuj drugiej metody. Obie metody są trudne i jeśli nie jesteś ostrożny podczas korzystania z hacksaw to może również uszkodzić swoje ręce i pojazdu.