Jak zmierzyć napięcie akumulatora samochodowego

Być może słyszałeś o samochodach, które mają słabą baterię lub nie mają wystarczającej mocy do uruchomienia silnika, ale nie wiedziałeś, jak to zmierzyć. W tym artykule, mam zamiar powiedzieć, jak zmierzyć napięcie baterii samochodu i która metoda jest najlepsza.
Jeśli szukasz metody, która jest najłatwiejsza i wygodna to proponuję użyć ładowarki samochodowej. Ładowarka samochodowa zapewni Ci bezpośrednie połączenie z akumulatorem samochodowym i może zmierzyć jego napięcie.
Należy wiedzieć, że większość ładowarek samochodowych pochodzą z tych samych ustawień i nie ma różnicy w pomiarach. Jeśli jednak chcesz zmierzyć napięcie akumulatora w inny sposób, możesz użyć multimetru.

Multimetr:

Istnieją dwa rodzaje multimetrów dostępnych na rynku, jeden jest cyfrowy, a drugi analogowy. Multimetry cyfrowe pokażą Ci napięcie w formie liczbowej. Drugi typ to analogowy, który pokaże napięcie w formie wykresu liniowego.
Multimetr

Jeśli jednak interesuje Cię pomiar napięcia akumulatora to multimetr analogowy będzie dla Ciebie lepszy.
Kroki do pomiaru akumulatora samochodowego:
1. Włącz swój samochód i uruchom zapłon.
2. Teraz podłącz dodatni zacisk akumulatora do słupka akumulatora, a ujemny do masy.
3. Przełącz multimetr na wartość om i umieść końcówkę przewodu pomiędzy dodatnim i ujemnym zaciskiem.
4. Podłącz czerwony przewód do dodatniego, a czarny do ujemnego.
5. Teraz podłącz czerwony przewód do akumulatora, a czarny do masy.
6. Sprawdź odczyty na multimetrze.
7. Po wykonaniu tych czynności odłącz akumulator.
Wnioski:
Podzieliłem się z Tobą prostą metodą pomiaru akumulatora samochodowego. Jeśli masz jakieś wątpliwości lub sugestie, to możesz podzielić się nimi w sekcji komentarzy.