Jakie są różnice między Skodą Roomster a Oplem Roomster?

Skoda Roomster to kompaktowy samochód, który znany jest ze swojego stylowego wyglądu i atrakcyjnej prezencji. Roomster jest dostępny w trzech trymach: bazowym, Sport i GT. Wykończenie Sport jest środkowym wariantem Roomstera, a GT jest najbardziej luksusowym wariantem Roomstera.

Roomstery są jednymi z najpopularniejszych samochodów w Czechach i Niemczech, nic więc dziwnego, że mają również bogatą ofertę akcesoriów na rynku wtórnym. W tym artykule skupimy się na różnicach pomiędzy Skodą Roomster a Oplem Roomster.

1. Silnik

Roomstery napędzane są tym samym 1,0-litrowym silnikiem z turbodoładowaniem. Podstawowy wariant Roomstera jest dostępny z pięciobiegową skrzynią manualną, natomiast trymery Sport i GT są wyposażone w sześciobiegową skrzynię manualną.

2. Rozmiar

Roomster posiada rozstaw osi wynoszący 2,076 mm, a jego długość waha się od 4,735 mm dla wariantu podstawowego do 4,917 mm dla GT.

3. Cena

Skoda Roomster wyceniana jest od 17 700 CZK za wariant podstawowy do 19 000 CZK za GT. Opel Roomster wyceniony jest od 19,600 CZK za wariant podstawowy do 21,200 CZK za GT.

4. Cechy

Roomstery mają przedni i tylny spoiler. Spoiler jest zamontowany na dachu i jest wykonany z czarnego włókna węglowego. Spojlery poprawiają aerodynamikę, a także zmniejszają hałas wiatru.

Roomstery są dostępne w trzech wersjach wyposażenia. Podstawowy wariant Roomstera wyposażony jest w klimatyzację, centralny zamek i odtwarzacz CD. Wersja Sport posiada dodatkowe elementy wyposażenia, takie jak koła ze stopu, podgrzewana przednia szyba i tempomat. Wykończenie GT jest wyposażone w podgrzewaną kierownicę, reflektory LED, skórzane wnętrze i system nawigacji.

5. Design

Roomstery dostępne są w trzech kolorach: czarnym, białym i srebrnym. Podstawowy wariant Roomstera jest dostępny w kolorze białym, natomiast wykończenia Sport i GT są dostępne w kolorze srebrnym.

Wnioski:

Roomstery to stylowe samochody kompaktowe, które są uwielbiane przez swoich właścicieli. Roomstery są dostępne w trzech trymestrach, ale różnice między wariantami są minimalne.