Zmiana pokrętła sterowania lusterek na pokrętło z Touarega NF

Przerobki ,doposażenia ,modyfikacje
ODPOWIEDZ
Bombel757
Posty: 2
Rejestracja: 14 wrz 2019, 10:17
Skąd: Radom
Samochód: Touareg Indyvidual 2008 3.0 TDI CASA

Zmiana pokrętła sterowania lusterek na pokrętło z Touarega NF

#1

Post autor: Bombel757 » 02 lis 2019, 20:15

Witam szanowne grono. Zainspirowany modem z rosyjskiego forum Touarega (dokładnie chodzi o ten temat https://www.touareg-club.net/forum/show ... hp?t=68465) postanowiłem zmienić oryginalne pokrętło zmiany ustawień lusterka na współgrające wyglądem z pokrętłami konsoli tunelu, klimatronika i radia. W rezultacie otrzymałem taki wygląd...
ObrazekObrazekObrazek
Kolejnym bajerem jest podświetlona czerwona kreseczka, która w nocy wskazuje w jakim trybie pracy pokrętło regulacji lusterek się aktualnie znajduje.
Obrazek
Mod jest banalnie prosty. Kupujemy na znanym portalu aukcyjnym lub u zaprzyjaźnionego dealera części nowych lub używanych pokrętło od Touarega II o numerze seryjnym 7P1959565C wyglądające tak...
Obrazek
Następnie należy pociągając w górę zdjąć pokrętło z oryginalnie zamontowanego mechanizmu. Z zakupionego mechanizmu zdejmujemy pokrętło w ten sam sposób i nakładamy je w miejsce oryginalnego uważając, żeby kreseczka wskazująca tryb pracy pokrętła pokrywała się z aktualnie ustawionym trybem mechanizmu. Cieszymy się nowym wyglądem wnętrza.
Może się okazać, że pokrętło da się zamontować tylko w pozycji odwróconej o 180 stopni do właściwego położenia (nie wiem czym to jest spowodowane bo w niektórych mechanizmach pasowało "plug and play", a w niektórych, tak jak u mnie - samochód z 2008 roku, było odwrotnie), wtedy musimy przekręcić trzpień, na którym osadzone jest pokrętło o 180 stopni.
Znowu korzystając z poradnika z rosyjskiego forum (https://www.touareg-club.net/forum/show ... hp?t=68802) rozbieramy konsolę w kolejności:
1. otwieramy podłokietnik
2. płaskim wkrętakiem od góry podważamy gniazdo AUX-IN, wyjmujemy je i odłączamy wtyczkę
3. wyciągamy wkład podłokietnika w górę (jest na wcisk)
4. wykręcamy dwa widoczne torxy
5. delikatnie podnosimy w górę konsolę tunelu delikatnie ją podważając (jest na wcisk)
6. odłączamy wszystkie wtyczki zasilające
7. wyjmujemy mechanizm regulacji lusterek pchając go od góry i wyczepiając trzy zatrzaski (dwa od strony podłokietnika i jeden większy od strony radia)
8. dwoma cienkimi wkrętakami płaskimi odbezpieczamy cztery zatrzaski mechanizmu regulacji i rozkładamy go
9. po uprzednim zdjęciu pokrętła regulacji lusterek obracamy trzpień mocujący pokrętło o 180 stopni
10. wszystko składamy w odwrotnej kolejności.
GOTOWE!!!
Gdyby ktoś wpadł na pomysł i chciał zamontować trzpień z mechanizmu od Touarega NF to jest to możliwe ale jest on krótszy o ok. 3 mm i pokrętło jest osadzone na tyle nisko, że ogranicza funkcję ustawiania lusterek.

Awatar użytkownika
cinek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 255
Rejestracja: 17 maja 2019, 12:50
Skąd: Ostrzzzz
Samochód: T-rex 4.2 tdi ckda

#2

Post autor: cinek » 02 lis 2019, 21:36

To pokrętło przyda się także przy przeróbce pokrętła regulacji głośności w rns 850 ale tam jest dużo więcej zabawy trza frezować i kleić :arrow: efekt jest powalający :roll:
trzeba zwrócić uwagę na to żeby było od modelu przed liftem bo późniejsze już miały inne żłobienia

ODPOWIEDZ