Jak zamontować zestawy błotników zderzaka

Zestawy błotników zderzaka są używane do wymiany uszkodzonych zderzaków, ale instalacja tego typu zestawu jest nieco skomplikowana. Powodem tego jest to, że istnieją różne style zderzaków i różne rodzaje błotników dostępne.

Ale nie zamierzam rozmawiać o wszystkich odmianach zderzaków i błotników, zamierzam podzielić się z Tobą procedurą instalacji tych zestawów.

Instalacja zestawów zderzaków błotników jest bardzo proste zadanie, ale przed rozpoczęciem instalacji trzeba wiedzieć o wymiarach i konstrukcji oryginalnego zderzaka i błotnika.

Pomiar przedniego błotnika

Musisz zmierzyć długość, szerokość i wysokość oryginalnego błotnika. Możesz użyć taśmy mierniczej lub linijki. Jeśli nie jesteś w stanie zmierzyć, to możesz zapytać kogoś, kto zna się na pomiarach błotnika.

Pomiar zderzaka

Istnieją różne rodzaje zderzaków dostępnych na rynku. Otrzymasz długość zderzaka, ale trudno będzie zmierzyć wysokość i szerokość. Najprostszym sposobem jest uzyskanie pomiarów oryginalnego zderzaka, a następnie zmierzenie wysokości i szerokości nowego.

Zestawy zderzaków

Po poznaniu wymiarów błotnika i zderzaka, można kupić zestawy. Zestawy będą składać się z nowego zderzaka i błotnika. Zestawy te są dostępne w lokalnych sklepach z częściami samochodowymi.

Przed zainstalowaniem zestawów błotnika zderzaka, trzeba wiedzieć, dopasowanie błotnika do zderzaka. Zestawy będą miały szczegółowe instrukcje, ale trzeba mieć dobrą wiedzę o dopasowaniu błotnika.

Montaż zderzaka i błotnika

Pierwszą rzeczą jest montaż zderzaka. Montaż zderzaka odbywa się poprzez przykręcenie uchwytów do istniejących śrub na zderzaku. Po zamontowaniu należy sprawdzić współosiowość zderzaka i błotnika.

Teraz można nałożyć błotnik na zderzak i dokręcić go za pomocą śrub. Błotnik powinien być dokręcony do zderzaka. Teraz można sprawdzić wyrównanie błotnika i zderzaka.

Wnioski:

To były kroki, aby zainstalować zestawy błotników zderzaka. Istnieją różne sposoby instalacji, ale ten sposób jest najłatwiejszy.